Loading
Background

Warszawa w lustrzanym odbiciu - ramy do luster kontra trendy wnętrzarskie

Oprawa luster to usługa, która w ostatnim czasie znacząco straciła na popularności wśród klientów pracowni szklarskich i ramiarskich. Dlaczego? Głównym powodem jest panująca obecnie moda na minimalistyczne i surowe wnętrza, w konfrontacji z którą ramy do luster zdają się być zbędnym ozdobnikiem. A jakby tego było mało, tworzą przyczółki dla kurzu, które tylko utrudniają utrzymanie wnętrza w należytej czystości.

W rzeczywistości ramy do luster pełnią dwie role – dekoracyjną i bezpieczeństwa. Dekoracyjna oprawa luster jest szczególnie ważna wszędzie tam, gdzie lustro pojawia się ze względów estetycznych, a nie użytkowych. Oczywiście, lustro o przeznaczeniu użytkowym również może zostać wyposażone w piękną dekoracyjną oprawę – wszystko zależy od koncepcji dekoratora. Warto przy tym pamiętać, że dekoracyjne ramy do luster wcale nie muszą przypominać ram a’la Ludwik XV. Mogą to być utrzymane w minimalistycznym stylu oprawy ze szkła lub profili aluminiowych.

Ramy do luster są także odpowiedzialne za bezpieczeństwo powłoki lustrzanej oraz krawędzi lustra. Wie o tym każdy, kto choć raz „połasił się” na frezowane lustro łazienkowe bez ramy. Po wpływem panującej w pomieszczeniu wilgoci powłoka lustrzana ulega degradacji – proces ten najczęściej możemy zaobserwować na brzegach niezabezpieczonych ramami luster. Oczywiście to samo może spotkać lustra w oprawie, wszystko zależy od zabezpieczenia krawędzi lustra oraz rodzaju zastosowanej ramy.

Oprawa luster - usługa usłudze nie równa

Decydując się na ramy do luster warto pamiętać o jeszcze jednym aspekcie - usługa ramiarska może być świadczona zarówno w wąskim, jak i szerokim zakresie. W pierwszym przypadku polega przede wszystkim na mechanicznym zamocowaniu wskazanej przez Klienta ramy do lustra, w drugim obejmuje szereg usług pomniejszych – od profesjonalnego doradztwa, przez dostarczenie odpowiedniej ramy, aż po jej montaż. Dodatkowym atutem skorzystania z pracowni oferujących szeroki zakres usługi jest możliwość wykonania ramy na zamówienie. Przykładem pracowni ramiarskiej, w której możemy zlecić taką usługę jest Studio Ramiarskie ZIGZAGFRAMES