Loading
Background

Oprawa Akwareli

Akwarela – jedna z najpopularniejszych technik malowania rozcieńczonymi pigmentami na papierze. To również jedna z najtrudniejszych technik malowania w ogóle, ponieważ poprawki - tudzież błędy malarskie- są tylko w niewielkim stopniu możliwe do poprawienia.  Papier jest bardzo wymagającym i niezbyt trwałym nośnikiem, dlatego też oprawa akwareli jest wyjątkowo ważna.

Właściwe  zabezpieczenie i oprawa papieru – w tym akwareli – może ochronić obrazy na bardzo długie lata; niestety światło dzienne oraz promienie UV są dla tego materiału bezlitosne a upływający czas oddziałuje bardzo niekorzystnie na jego strukturę oraz kolorystykę.

Akwarele oprawiamy na życzenie klienta w bezkwasowe materiały (passe-partout oraz plecy) a frontowe zabezpieczenie może stanowić np. szkło muzealne, które jest w stanie ochronić oprawione prace przed promieniami UV nawet w 99%.

Jest wiele technik oprawy akwareli, od minimalistycznej  i ekonomicznej do najbardziej rozbudowanej wersji - w ZIGZAGFRAMES doradzimy i pomożemy dobrać odpowiednią oprawę i zabezpieczenie dla akwareli.